Příběh jedné princezny - 2.kapitola

29. října 2016 v 19:18 | Claire |  Stories

V trůnním sále se rozléhalo ticho. Sluneční paprsky pronikaly skrz husté tmavě modré závěsy z pravého hedvábí. Na stěně visel obraz budoucí královny Mensu, Nyx. Paprsky si pohrávaly a všelijak stínovaly princezninu porcelánovou pleť. Světle modré šaty dodávaly pocit lehkosti a poukazovaly na Nyxinu jemnost.

Někdo vešel do sálu. Byl to sám král Matěj Menský. Jeho vlnité blonďaté vlasy lemovaly obličej a dopadaly až na jeho ramena. Byl oblečen v bílé hedvábné košili se zlatým lemováním u krku. Jeho kroky se rozléhaly celým sálem. Popošel, až k portrétu jeho budoucí choti. Teprve tam se zastavil. Svými prsty nejprve přejel přepychové zlaté orámování, a poté pohladil princezninu usměvavou tvář.

"Jak je krásná..." Vzdychl si a podíval se do jejích veselých hnědých očí.
"Je tak zvláštní oproti ostatním dívkám..." Řekl si pro sebe.

Po chvíli někdo zaklepal na dveře od trůnního sálu. Matěj jej hned vyzval, aby šel dál. Sluha držel v ruce dopis.

"Pane.." Řekl uhnaně. "Toto je dopis od prince Maximiliána.." Dodal a podal mu psaní s rubínově červenou pečetí do rukou. Král si ho vzal a potichu si začal číst. V dopise byla obsažena pozvánka na zásnubní ples, a taktéž vřelé pozvání do Honorské říše. Matěj jen přikývl. "Chystejte kočár, nějaké oblečení a zásnubní dary, jede se do Honoru !" Nařídil slavnostně.
Sice si zanechal kamennou tvář, ale ve svém nitru byl štěstím bez sebe. Konečně uvidí svou milovanou na vlastní oči. S hrdostí ji navleče na prsteníček diamantový prsten, který je spojí navždy.Následující den, přišla do Honorského království odpověď. Pozitivní odpověď, král už je na cestě. Avšak Maximilián právě řešil něco důležitého, Nyxin útěk. Nechal vypsat celostátní hledání princezny, a také nabídl slušnou odměnu.


Mezitím Nyx klopýtala temnými ulicemi. Nohy již měla oteklé, ale nehodlala se vzdát. Přitiskla si plášť blíže k hrudi a dívala se dolů. Najednou do někoho narazila a rychle zvedla hlavu. Kápě jí spadla z hlavy a odhalila jemné rysy jejího obličeje a husté vlnité vlasy.
"Omlouvám se.." Řekla rychle Nyx.

"V pořádku.." Řekl a sáhl na tu jemnou porcelánovou pleť.
Nyx sebou rychle škubla a mladík pokračoval.

"Tak jemné rysy a upravené vlasy může mít jedině někdo modré krve." Podotkl a táhl princeznu k paláci. Nyx se vzpírala, ale vše bylo marné. Jak se blížili k paláci, dostala náhlý pocit úzkosti a strachu. Bála se podívat Maximiliánovi do očí, neboť věděla, jak dokáže být krutý.
Vešli do paláce a zrak všech kolemjdoucích se upíral na ni. Nedokázala si nepovšimnout vážného a bezcitného výrazu jejího bratra. Došla až ke královské rodině. Matka ji hned objala a starostlivým hlasem se ptala.

"Není ti nic, drahoušku ?" Zeptala se a stiskla si ji blíže k sobě. Nyx zavrtěla hlavou a zabořila hlavu do matčiny hrudi, zatímco Max vyjadřoval nesmírné díky za Nyxino nalezení.

Když všechno utichlo, mlčky vzal Maximilián Nyx za ruku a táhl ji do svého kabinetu, kde ji pohltila tma jeho slov.

Doufám, že se vám příběh líbil..vaše:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Devil Lunneamora┼ Devil Lunneamora┼ | Web | 3. listopadu 2016 v 21:12 | Reagovat

povedené

2 Claire | Lunar-dream.blog.cz Claire | Lunar-dream.blog.cz | Web | 9. listopadu 2016 v 16:19 | Reagovat

[1]: Díky ^^ Jsem ráda, že se ti to líbí ^^

3 Devil Lunneamora┼ Devil Lunneamora┼ | Web | 9. listopadu 2016 v 18:01 | Reagovat

[2]: Líbí a přidáno do sb

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design: